Тема: Моя кімната
Мета:
- ознайомити з лексикою теми та з прийменниками місця. Навчати учнів описувати свою домівку;
- розвивати фонетичний слух учнів. Розвивати логічне мислення, пам’ять та увагу;
- сприяти вихованню почуття ввічливості та чуйності у стосунках один з одним.
Обладнання: підручник, тематичні малюнки, картки для самостійної роботи з аудіювання.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань та розвитку практичних навичок.
Клас: 3
Хід уроку
І. Організація класу.
1.1. Привітанння.
T: Good morning children, I am glad to see you. How are you today?
Ps: We are fine, thank you!
1.2. Повідомлення теми і мети уроку
T: Today we are going to speak about the rooms where you live. You’ll learn what the things in the rooms are called and practise saying where the things in the rooms are, using the prepositions above, in front of, next to, in, on, under.
1.3. Перевірка домашнього завдання.
T: Let’s check your homework. Ex. 2, p.29 (WB)
Учні по черзі читають речення, та пояснюють свій вибір прийменника.
Ex. 3, p.29 (WB)
Учні порівнюють свої малюнками з малюнками однокласників. Учитель виправляє помилки за наявності.
1.4. Уведення в іншомовну атмосферу.
T: And now, I propose to remember what we’ve learned in the previous lesson. Please help me to name the rooms.
- What is the room where we play games? (It is a living-room.)
- What is the room where we eat? (It is a dining-room.)
- What is the room where we cook? (It is a kitchen.)
- What is the room where we take a bath? (It is a bathroom.)
- What is the room where we go the sleep? (It is a bedroom.)
II. Основна частина уроку
2.1. Подання й відпрацювання нового лексичного матеріалу.
1) подання нових слів. Вчитель демонструє картки з різними предметами.
T: Today we’ll speak about things you have got in a room. Please, look at these pictures (вчитель демонструє картки з різними предметами). There is a sofa, an armchair, a TV, a chair, a carpet, a wardrobe and a bookself.
2) Гра “Missing picture”
T: Let’s play a game “Missing picture” (Діти на прохання вчителя заплющують очі, а вчитель прибирає одну з картинок. Діти мають назвати зниклу картинку) Do you understand the conditions of the game? OK. Let's play!
Eg. T: Children, close your eyes, please. (Teacher removes a picture with a carpet). What picture is missed?
P1: It is a carpet.
3) T: Imagine that you parents give you a chance to furnish your room as you like. Look at the pictures and choose four things you need in your room.
Eg. P1: There is an armchair, a sofa, a table and a chair in my room.
2.2. Подання й відпрацювання нового грамматичного матеріалу: прийменники in front of, above, next to.
1) Пояснення вчителя.
Учитель бере олівець і кладе його перед книгою.
T: The pencil is in front of the book.
Учитель кладе олівець поряд із книгою.
T: The pencil is next to the book.
Учитель тримає олівець над книгою.
T: The pencil is above the book.
2) Первинне закріплення впр. 2 (с. 38).
Учні, спираючись на малюнок (с. 38), читають запитання та відповідають на них, вживаючи прийменники місця.
2.3. Подання тексту для читання, впр. 1 (с. 43—44).
1) Етап підготовки до читання. Бесіда з учнями
T: Do you have your own room? Is it big or small? Is it light and clean? What furniture have you got there? What do you do there?
2) Етап читання. Учні читають текст ланцюжком.
3) Етап перевірки розуміння змісту тексту.
Т: OK. Let’s draw the plan of this room in your copy-books. And one of you will draw it on the board. Учні малюють в зошитах план кімнати, про яку йшлося в тексті. Один з учнів малює на дошці.
2.4. Фізкультхвилинка.
T: Can you clap your hands, stamp your feet, turn around?
P: Yes!
T: Clap, clap, clap your hands, Clap your hands together.
Stamp, stamp, stamp your feet, Stamp your feet together.
Wink, wink, wink your eyes Wink your eyes together.
Shake, shake, shake your hands, Shake your hands together.
Smile, smile at your friends, Let us smile together.
2.5. Розвиток навичок аудіювання та говоріння.
Учитель роздає картки (НО) із зображенням вітальні, а також предметів, які треба розфарбувати й розставити (з’єднати з певними місцями) на малюнку. Учні слухають учителя та виконують його команди. Потім слабші учні називають предмети у кімнаті, а сильніші описують їх місцезнаходження.
T: Look at the picture. It is a living room. Now follow my instructions:
Find the chair. Put the chair near the table and colour it blue.
Find the carpet. Put the carpet on the floor and colour it brown.
Find the bookshelf. Put the bookshelf next to the picture and colour it yellow.
Find the car. Put the car under the table, colour it orange.
Find the cat. Put the cat on the sofa and colour it grey.
2.6. Узагальнення й закріплення знань учнів.
1) Ex. 4 p. 39 – pair work.
T: Look at the picture. What do you see?
Ps: It is a room.
T: that’s right this is Kate’s room. Let’s ask and answer about it. (Учитель нагадує учням значення слів у рамці. Учні в парах складають діалоги за зразком вправи. По закінченні роботи дві-три пари інсценують свої діалоги)
III. Підсумок уроку.
3.1. Рефлексія.
T: Пригадаймо, що ми робили сьогодні на уроці? Чого ви сьогодні навчилися? Що вам найбільше сподобалося робити? Чому? Що у вас вийшло найкраще? Що не вийшло одразу?
3.2. Домашнє завдання.
T: Draw the plan of your room. Label the furniture. Describe the room. (Намалювати план вашої кімнати. Підписати речі у кімнаті англійською мовою. Описувати кімнату.)
T: Thank you for the lesson. Goodbye!